Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

KONTAKTY

www.terramezzo.cz
info(a)terramezzo.cz
facebook: Terramezzo CZ/SK
instagram: TerramezzoCZSK

Blog » Olivový olej
Jsem TUK a jsem zdravý. Jmenuji se olivový olej.

 

 

pastedGraphic.png

 

Za studena lisovaný olivový olej je tvořen převážně nenasycenými mastnými kyselinami (dále jen NMK), jejichž pravidelná konzumace snižuje LDL (špatný) cholesterol, jsou velice důležité pro ochranné membrány tělesných buněk a především pro ochranné obaly mikroskopických spalovacích komor, v nichž se vyrábí tělesná energie. Proto pokud konzumujeme NMK málo, může dojít k poklesu energie a výkonnosti.

Olivový olej udržuje zdravé nejen naše srdce a cévy, pomáhá i snižovat krevní tlak, snižuje riziko vzniku aterosklerózy, infarktu a mrtvice, posiluje imunitní systém, omlazuje a chrání všechny žlázy produkující hormony.

  • Nejsilnější antioxidant

Olivový olej obsahuje jeden z nejsilnějších přírodních antioxidantů - HYDROXYTYROSOL. Ten, dle rozsáhlých vědeckých studií, může chránit před vznikem rakoviny a neurodegenerativními chorobami, podporuje střevní a respirační zdraví, snižuje oxidační stres způsobený kouřením a může zabránit rozvoji chorob, které jsou právě s kouřením spojeny.

  • Olivový olej lékem na Alzeheimerovu chorobu?

Silné protizánětlivé a antioxidační účinky se ukrývají v látce OLEOCANTHAL, což je přírodní organická sloučenina nacházející se v tomto oleji. Je vědecky prokázáno, že pravidelná konzumace této látky se podílí na nízkém výskytu nemocí srdce, dále dokáže změnit strukturu toxických bílkovin ADDL [1] v mozku a tím bojovat proti Alzheimerově chorobě.

Protizánětlivé schopnosti oleocanthalu lze využít i při akutních bolestech, jelikož vykazuje podobné účinky jako ibuprofen či další léky proti bolesti.

Olivový olej má skutečně samá pozitiva. Určitě by se měl stát součástí našich každodenních jídelníčků, především nyní v létě, v době zvýšené konzumace čerstvé zeleniny, se dá využít jako zálivka na salát. Vybírejte si ale skutečně kvalitní, extra panenský. 

Jen takové najdete v naší nabídce v sekci Olivové oleje

[1] Nadprodukce hormonů skupiny ADDL ničí neurony v hipokampu, což je paměťové centrum mozku.

(Mgr. Alena Vídeňská - trenér a výživový poradce)